18.8. 2018 DĚKUJEME!Metternichova výzva 2018,
málem zrušený, výroční V. ročník je historií!

A jak to dopadlo? Pohledem organizátorů byl úspěch akce fenomenální!
Změněný termín, pokulhávající marketing ani chybějící zvučná jména sponzorů nezabránily stovce závodnic a závodníků postavit se na start jubilejního ročníku. V takřka ideálním počasí neobjeveným terénem nahoru a dolů 33 km.
Úroveň kvality občerstvovacích stanic opět překonala předcházející ročník. Čočkové kari ochutnal každý, několikrát a nikdo, takřka nikdo, se neztratil!

Za úspěchem akce stojí řada kamarádů a přátel, kteří do akce vložili nejen svůj čas a finanční prostředky, ale především nakažlivé nadšení! Pořadí poděkování je zcela náhodné a jakkoliv nenaznačuje míru zásluh na úspěchu akce.

Lucie letos kladla zvýšenou rezistenci v průběhu příprav MV. O to větší nasazení prokázala při organizaci časomíry, na kterou letos nemáme ani jednu stížnost! Zcela nový prvek do zaznamenání časomíry vnesla Kačka fotící proběhnuvšího závodníka s časem na monitoru.

Kačku společně s Ondrou a Lucií jste mohli v pátek před závody potkat snad v každém supermarketu v Mariánských Lázních. A ano, kvůli nim tam došly melouny.

Pavel důkladně prozkoumal trasu závodu již v červnu a týdny se trápil rozhodnutím, jaké z těch desítek fotogenických míst vlastně zvolit. Dostat do záběru běžce, okolní přírodu a koně na útěku dokáže jen on!

Registraci na Zámku Kynžvart a první občerstvovací stanici letos ovládla Katka s Evčou a Dančou. Na start přijely v podstatě přímo z prohýřené noci firemního team buildingu. Mohly zůstat s kolegy odpočívat, ale MV mají prostě v krvi.

Nejrušnější občerstvovací stanice, ukrytá před mobilním signálem v neznámém terénu, by byla výzvou i pro zkušené organizátory MV. Nováčci „Brňáci“ Terka & Martin se ji srdnatě ujali. Nutno dodat nebýt jich, v cíli by neteklo pivo.

Na Lesném, bez zapomenutého stolečku, s pěnivým sudem a horou melounů odvážně bojovalo již zkušené trio Laďka, Květa a Silvinka.

Po proběhnutí cílovou rovinkou se závodníci ocitli na Ondřejovo malém food festivalu. Na čepu podával řízný Prezident Premium, nealkoholické pivo a Il-sano speciál z našeho oblíbeného pivovaru Chodovar. Současně zvládal opékat 4 druhy masových dobrot a ještě připravovat párky v rohlíku. Ondřej si užíval zaslouženou slávu, o kterou se ovšem musel odpoledne podělit s hvězdnou Ivetou a jejím čočkovým kari. Iveta se nezhroutila pod náporem 10 kg čočky ani 15 kg cibule a dostála své pověsti. Chuť jejího kari byla skvělá, a to i ve 4násobné dávce oproti minulému roku!

Speciální poděkování patří Evě a Jiřímu! Většina z Vás je viděla jen na startu. Byli totiž tajemnými „zadáky“ a sbírali fáborky a značky z celé trati. Pro závodníky neviditelná, ale neskutečně cenná pomoc!

Letošní administrace trati se v úvodu zdála být snadná. Neběží se ani přes řeku, ani přes koleje. Ale běží se přes dva okresy, a tak razítek opět přibývalo. Jen díky sportovnímu přístupu a pochopení zaměstnanců Policie ČR, CHKO, Lesů ČR, Městským úřadům v Mariánských Lázních a Sokolově se podařilo povolení zvládnout.

Nebýt souhlasu kastelána Zámku Kynžvart a osobnímu nasazení paní kastelánové kastelánové neměli bychom kde pořádat posezení, ani se sprchovat.

Zcela zásadní roli v přípravách hrál Láďa, který kvůli MV musel do práce a nemohl se postavit na start, tak jako každoročně.

Nadšení Vás závodníků nás už týden po závodech vyhnalo do Slavkovského lesa prozkoumat novou trasu.
Zdá se, že ji máme! Těšte se! My se těšíme na Vás!

Za organizátory

Vlasta Štrunc

Spoluorganizátoři
 
S chutí díky
 
Podporují nás a ceny darovali
S laskavým svolením 
kynzvartpartner      becovpartner

 

 

logoweb

  logoSilviniFIN

neviditelna logo 2

chko

LESY CR vert inv
Bezpečně díky  
logo3web
 
Bosky díky 
nabosoweb
  logofinL   safsdafa stezka

kynzvartmestologofinfdfd

Farma Otrocin logo
Tiskneme u 
g216
 
Je o nás slyšet díky 
HiTRADiO FM PLUS základní primární
  Mattoni   Sherlog    
S finančním přispěním 
kvkraj

 

 

zivikraj

  kroupa    techmania vertical RGB      

 

 

GALERIE MV

MV2018!
Pavel

MV2017!

Pavel
Danča
Martin

 

MV 2016!
Pavel
Organizátoři
Video

MV 2015!
Rajče

MV 2014!
Rajče Picasa
Napsali o nás

Fotografie použité v úvodu a pozadí laskavě poskytl pan Ondřej Staněk a pan Karel Hofman. Děkujeme! 

       

logo2018d