17.6. 2017 DĚKUJEME!
Maurova pomsta
je za námi!
Metternichova výzva již počtvrté zavedla závodníky do Slavkovského lesa a tentokrát v opačném směru spojila dva turistické magnety lázeňského trojúhelníku. Závěr trasy mnohé překvapil, prudký kopec v mokrých teniskách byl skutečně pomstou, kterou se však organizátoři snažili napravit atmosférou v cíli.

Za úspěchem celé akce stojí řada kamarádů dobrovolníků, bez jejichž nadšení a obětavosti by se akce nedala uskutečnit. Pořadí poděkování je částečně abecední a jakkoliv nenaznačuje míru zásluh na úspěchu akce.

Lucie se opět částečně nedobrovolně zapojila do příprav MV 2017 a stojí za většinou exklusivních partnerů, kteří letos podpořili MV. Díky jí též patří za excelentní zvládnutí časomíry v nelehkých podmínkách. Zodpovědně se soustředit vedle moderátora Tomáše, který vítal běžce v cíli a dokázal vyburcovat široké okolí k divokému aplausu, nebylo jednoduché.

Na první občerstvovací stanici jste letos nezvykle potkali Lukáše s Michalem. Po třech letech, kdy si vytrpěli déšť i zimu na úpatí Lesného či Dyleně, Vás konečně vítali v závětří chatrného stanu na Kladské.

Danča nejen, že stihla pořídit desítky fotografií, ale společně s nováčkem Martou se o Vás staraly na velmi větrné stanici u Třech Křížků. Stan nevydržel dlouho, ale dámy i na přímém slunci fandily a rozdávaly dobrou náladu.

Překvapení na Krásenské rozhledně se ujaly dvě pivní znalkyně Klára s Karolínou, a tak jako každoročně příjemnou atmosférou zdržely několik závodníků.

Psychicky nejvypjatější občerstvovačku získali letos nováčci Laďka s Květou a Silvinkou. Nebylo snadné závodníkům oznámit, že pomsta je teprve čeká a do cíle nezbývá jeden, ale pět kilometrů. A k tomu došly melouny... snad na akci dorazí i příští rok!

Na startu, podél stoky, u řeky… prostě neuvěřitelně takřka všude jste potkávali fotografa Pavla, který letos závodům obětoval mnohé a patří mu velký dík!

Míra letošní MV strávil dosti osamoceně na silnici nad kostelem a staral se především o bezpečné přeběhnutí silnice. Na příští rok mu slibujeme křeslo a slunečník!

V cíli “většinu” z Vás čekalo úžasné čočkové kari slečny Ivety. Z ohlasů těch, na které nezbylo je jasné, že Ivetino kari se stalo atributem MV a vařit ho budeme muset ve výrazně větších dávkách. Ivetě slibujeme pomocníky!

Za grilem a pípou jste letos opět potkali Kačku a Ondru. Od 13 hodin se nezastavili, nestihli čočkové kari a pivo si dali až večer. Přesto vše zvládli s úsměvem a opět nastavili vysokou laťku customer service pro široké okolí.

Zvláštní dík patří letos záchranářům z Royal Rangers. I přesto, že změnami termínů se MV křížila s táborovou akcí pro děti, rozhodli se odjezd odložit a závody opět skvěle zajistit.

Stejně důležití jako jsou všichni dobrovolníci jsou i pánové kastelání, kteří opět celou akci podpořili a vyšli maximálně vstříc. 150 závodníků na pěstěném anglickém trávníku a gril s pípou na nejfotogeničtějším místě není standardem každé akce, která se v zámeckých zahradách koná.

I přes přibývající počet razítek a povolení se nám letos podařilo vše zvládnou především díky vstřícnosti, pochopení a velmi osobnímu přístupu zaměstnanců Policie, ČR, CHKO, Lesů ČR a Krajského úřadu.

Ohlasy Vás, závodníků nás nadchly a ženou zpět do Slavkovského lesa, připravit další, tentokrát pátou Metternichovu výzvu!

Děkujeme za Vaši účast a těšíme se na vás v roce 2018!

Za organizátory

Vlasta Štrunc


Spoluorganizátoři
 
S chutí díky
 
Podporují nás a ceny darovali
S laskavým svolením 
kynzvartpartner      becovpartner

 

 

logoweb

  logoSilviniFIN

neviditelna logo 2

chko

LESY CR vert inv
Bezpečně díky  
logo3web
 
Bosky díky 
nabosoweb
  logofinL   safsdafa stezka

kynzvartmestologofinfdfd

Farma Otrocin logo
Tiskneme u 
g216
 
Je o nás slyšet díky 
HiTRADiO FM PLUS základní primární
  Mattoni   Sherlog    
S finančním přispěním 
kvkraj

 

 

zivikraj

  kroupa    techmania vertical RGB      

 

 

GALERIE MV

MV2018!
Pavel

MV2017!

Pavel
Danča
Martin

 

MV 2016!
Pavel
Organizátoři
Video

MV 2015!
Rajče

MV 2014!
Rajče Picasa
Napsali o nás

Fotografie použité v úvodu a pozadí laskavě poskytl pan Ondřej Staněk a pan Karel Hofman. Děkujeme! 

       

logo2018d